/Files/images/Герб республіки.jpg

Дитяча організація Козацька республіка

Козацька республіка в школі – самодіяльна дитяча організація, створена в 1994 році. Вона будує свою роботу на принципах добровільності, демократії та самоврядування. Її вищим органом є Рада Козацької республіки, яка вирішує питання життя в колективі. На її засіданні у вересні обирають склад центрів та тих, хто їх очолюватиме.

До складу Ради Козацької республіки входять голова, писар. Найвищий орган управління Козацької республіки проводить свої засідання кожного місяця один раз. Складає план навчання виборного активу організації. Організовує збір куренів за підсумками діяльності у І та ІІ семестрах, видає накази щодо планування роботи Козацької республіки.

Рада Козацької республіки складається з голови Козацької республіки, його заступника, курінних та їхніх заступників, голів центрів, вожатих молодших козачат. Керує нею голова Козацької республіки. Проводить свої засідання, у яких беруть участь педагоги-радники. Цей орган управління розробляє (із врахуванням пропозицій куренів) план роботи на семестр, створює такі центри: навчально-пізнавальний, громадсько-корисної діяльності, спортивно-оздоровчий, захисту прав дитини, національно-культурного відродження, дозвілля. Кураторами цих об’єднань є педагоги-радники.

Члени центрів розробляють завдання з експедиції „Козацькими шляхами”, організовують загальношкільні заходи для учнів 1-4 класів, звіти роботи куренів, молодших козачат. Молодші козачата підводять підсумки своєї роботи під час привалів.

З метою фізичного гарту та виховання молоді в дусі патріотизму організація проводить екскурсії, походи стежками рідного краю, підтримує тісні зв’язки з молодіжними організаціями міста.

Кiлькiсть переглядiв: 1596