Історична подорож «Чи знаєш ти історію українського козацтва?»

У літописі української історії був славний період козаччини, який тривав майже триста років. Козацтво стало організованою військовою силою, яка боронила наші землі від варварських нападів турків і татар. Козаки були сміливими, дисциплінованими, витривалими, гордими й вільними людьми. І ми повинні про це пам’ятати. Саме цій темі присвячена історична подорож «Чи знаєш ти історію українського козацтва?», яку провела 24 січня 2018 року у 5 – А класі завідувач шкільної бібліотеки Комарова Н.Г.

«Українське козацтво відіграло виключно важливу роль в історії держави України. Ця організована військова сила постала в степах Південної України з метою оборони українських земель. Першим гетьманом запорожців був староста черкаський та канівський Остафій Дашкевич ( 1455 – 1535). Острів Хортиця був визначений Дашкевичом як місце зберігання зброї; тут було засновано козацький табір, що отримав назву «Січ». Січ була поділена на окремі курені, якими керували куренні отамани; всіма козаками на острові керував кошовий отаман, а всіма козаками в Україні - гетьман. Козацька рада була вищим адміністративним, законодавчим і судовим органом. Запорізька Січ мала низку ключових ознак державності, які згодом були використані при розбудові держави України. Козаки були захисниками південних районів України від турецько-татарських нападників та лідерами національно-визвольного руху», - зачитала Наталя Григорівна уривок із книги Зав’язкіна О.В. «Велика книжка . Українське козацтво.» «Ця яcкрава книжка розкаже про козацький побут, звичаї, зброю та амуніцію козаків. Читачі матимуть змогу познайомитись зі славетними козацькими воєначальниками, які відіграли значну роль в історії нашої держави», - продовжила бібліотекар. А Сироватка Ярослав, Гонський Артур, Власюк Ніна розповіли однокласникам про книги з історії козацтва, які вони прочитали в шкільній бібліотеці.

Комарова Н.Г. провела вікторину, пов ‘язану з історією козацтва.

«Ми – нащадки прадідів великих, гідно продовжуємо український рід. Нехай оживе славна сторінка історії України. Ми сьогодні ще раз усвідомили суть і значення козаків в героїчній боротьбі нашого народу за власну державу»,- завершила шкільний бібліотекар.

/Files/images/bbloteka/IMG_3229.jpg

/Files/images/bbloteka/IMG_3232.jpg

Кiлькiсть переглядiв: 94