/Files/images/bbloteka/i4ba5a76e76b2b.jpgМолись за душу неспокійну,

За тіло в ранах кульових,

За друзів, нині вже покійних,

За друзів, нині ще живих.

В.Слапчук

15 лютого в Україні вшановуватимуть учасників бойових дій на території інших держав та відзначатимуть 25-у річницю виведення військ колишнього СРСР з Республіки Афганістан. День встановлено в Україні «…на підтримку ініціативи громадських організацій та з метою вшанування громадян України, які виконували військовий обов'язок на території інших держав…» згідно з Указом Президента України «Про День вшанування учасників бойових дій на території інших держав» від 11 лютого 2004 р. № 180/2004. До того 15 лютого неофіційно відзначалося як річниця завершення виведення радянських військ з Афганістану в 1989 р. У Росії та Білорусі цього дня відзначається День пам'яті воїнів-інтернаціоналістів.

Близько ста шістдесяти тисяч українців пройшли крізь жах "афганської війни". 3280 українців не повернулися з Афганістану, 80 вважаються зниклими без вісті, отримали поранення більше 8 тисяч українців, 3560 з них повернулися додому інвалідами.

Воїни-інтернаціоналісти створюють міцну структуру громадської організації, яка співпрацює з державними органами стосовно соціального захисту суспільства.

З нагоди урочистого святкування Дня вшанування учасників бойових дій, біля Пам’ятника померлим воїнам-афганцям, збираються ветерани та близькі загиблих, аби вшанувати солдатів та офіцерів, які з честю виконували свій службовий обов’язок в горах Афганістану.

В школах цього дня проходять мітинги-реквієм, вечори пам’яті , зустрічі з воїнами-інтернаціоналістами як свідчення поваги всім воїнам, які виконували свій інтернаціональний обов’язок в багатьох воєнних діях на територіях інших держав.

/Files/images/bbloteka/IMG_1011.jpg

Кiлькiсть переглядiв: 49