/Files/images/IMG.jpg

Чарська Л.О. Щастя маленької артистки / Л.О. Чарська .- Х.: Ранок, 2013. – 272 с.: іл.

«Щастя маленької артистки» - це захоплююча повість, сповнена дивних подій, яка, без сумніву, торкнеться сердець юних читачів. Чесність та добре серце героїні книги Лізоньки Окольцевої допомагають пройти всі важкі випробування, що випали на її долю на шляху до щастя.

/Files/images/IMG_0001.jpgЧарська Л.О. Принцеса цирку / Л.О.Чарська .- Х.: Ранок, 2013. – 256 с.: іл.

Золотою ниткою сяє доля маленької Сибіроньки. Крім заметілі та хуртовин, голод та жебракування, людську злість та зради прямує ця смілива крихітка до свого призначення. Навіть леви вклоняються перед тендітною ручкою дівчинки, усе багатство якої становлять любляче серце, добра душа та віддані друзі.

Вроджена шляхетність, грація та чуттєвість відкривають для Сибіроньки шалену кар’єру циркової акторки. І заможний молодий князь не може не впізнати в цій дівчинці свою доньку, яку було викрадено багато років тому в нетрях сибірської тайги.

/Files/images/IMG_0002.jpg

Чарська Л.О. Дикун / Л.О. Чарська .- Х.: Ранок, 2013. – 304 с.:іл.

Герой захоплюючої повісті Лідії Чарської «Дикун» Діма Стоградський на перший погляд здається похмурим і відлюдькуватим хлопчиком.

Насправді ж за його зовнішньою суворістю прихована добра, вразлива душа та палке серце. Ця книга розповідає про те, як Діма Стоградський зустрів Сергія та Машу і потоваришував із ними. Діма, Cергій і Маша навіть не підозрювали, які дивовижні події трапляться з ними , які незвичайні пригоди їх чекають…

Повісті Лідії Чарської виховують почуття власної гідності, обов’язку і справедливості, вчать товариськості, милосердя, добра.

Книга призначена , перш за все , юному читачеві, але її залюбки прочитають і дорослі.

/Files/images/IMG_0003.jpg

Чарська Л.О. Дім пустунів / Л.О.Чарська.- Х.: Ранок, 2013.-320с.:іл.

Ця захоплююча повість про світ веселих пустунів, як і інші твори Лідії Чарської, змушує дітей співпереживати її героям, навчає не боятися страждань і в будь-якій ситуації залишатися чесними. Події відбуваються в «Домі пустунів» - школі-пансіонаті, де перевиховують хлопчиків із багатих сімей і куди випадково потрапляє загублений Ніка – хлопчик із добрими задатками чуйної душі.

Маленькі бещкетники зустрічають, однак, не різке, суворе поводження з боку наставників, а, навпаки, добре, сердечне ставлення, і їхні витівки розглядають не як злочини, а як необдумані вчинки ще недостатньо зміцнілих умів.

Дізнавшись про радощі і незгоди пансіонерів – пустунів і , спостерігаючи за їхніми вчинками, юний читач замислиться про високе поняття дружби, вірності та честі.

/Files/images/IMG_0004.jpgКрюкова Т.Ш. Костя + Ніка / Т.Ш.Крюкова .- Х.: Ранок, 2013. 336 с.: іл..

Костя і Ніка – це Ромео і Джульєтта наших днів. Це історія про людські взаємини : шляхетність і підлість, чуйність і байдужість, але в першу чергу – про кохання. Про те, що справжнє кохання приходить незалежно від віку і перемагає все. Навіть, здавалося б, неможливе…

Героям цієї книги довелося зіткнутися з підступністю, брехнею, таємними інтригами і відвертою ворожнечею. А ще ця книга про те, що лицарі зустрічаються і в наші дні, а на прекрасному принці не обов’язково повинна бути корона.

За сюжетом повісті знято художній фільм «КостяНіка. Час літа».

/Files/images/knigi/IMG_0005.jpgКрюкова Т.Ш. Повторення пройденого / Т.Ш.Крюкова .- Х.: Ранок, 2013. – 240 с.: іл.

Тільки уяви собі, що ти раптом опинився в 1982 році, та ще в школі, де вчаться твої майбутні батьки. Забавно поспілкуватися зі своїм батьком, коли йому було стільки ж років, стільки тобі зараз.

Книга розрахована на дітей середнього шкільного віку і на батьків, які повернуться у своє дитинство і, можливо, отримають від читання навіть більше задоволення, ніж діти.

/Files/images/knigi/IMG_0009.jpgІсторії для дівчаток. Хрестоматія для додаткового читання для молодших школярів /Укл. Л.Внукова – Х.: Ранок, 2013.- 192 с. – (Серія «Книга для додаткового читання»).

Книга є хрестоматією для читання дівчатками молодших класів школи на дозвіллі. У юної читачки є можливість познайомитися з народними та літературними творами різноманітних жанрів : віршами, оповіданнями, казками, пізнавальними статями, міфами та легендами народів світу, прислів’ями та приказками тощо. Тексти творів подані у повному обсязі та адаптовані для сприйняття дітьми початкових класів. Книга може використовуватися як для домашнього читання, так і на позакласних заходах та уроках читання в школі.

Видання призначене для дітей молодшого шкільного віку.

/Files/images/knigi/IMG_0008.jpgКрюкова Т.Ш. Потапов, до дошки ! / Т.Ш.Крюкова.- Х.: Ранок, 2013 .- 208 с.: іл.

Книга відомої дитячої письменниці Тамари Крюкової «Потапов, до дошки! « витримала не одне видання і припала до душі як школярам, так і їх батькам. Це збірка кумедно-смішних оповідань про школу.

За сюжетом деяких оповідань знята однойменна кінокомедія. За цикл розповідей про Женьку Москвичова і Льоху Потапова Тамара Крюкова удостоїлася звання лауреата Першої премії ІУ Всеукраїнського конкурсу творів для дітей та юнацтва «Червоні вітрила».

Для дітей молодшого та середнього шкільного віку.

/Files/images/knigi/IMG_0006.jpgКрюкова Т.Ш. Чаклунка з останньої парти /Т.Ш.Крюкова .- Х.: Ранок, 2013. – 328с. : іл.

Весела повість , головними героями якої є наш сучасник, школяр на ім’я Вася і його ровесниця Липочка.

Вася – горе-винахідник, вічний козел відпущення. Іюлька – горе-чародійка, суцільне непорозуміння. Він живе у звичайному місті і вчиться у шостому класі. Вона живе у Вернисвіті і вчиться на чарівницю. Від його винаходів одну частину школи лихоманить, а інша катається від реготу. Від її чародійства жителі Вернисвіту не знають, чи то плакати, чи то сміятися. А вже коли Іюлька потрапляє в наш світ і зустрічається з Васею… У двох словах цього не опишеш..

Для дітей молодшого і середнього шкільного віку.

/Files/images/knigi/IMG_0007.jpgАбеді І . Лола шукає подругу / І.Абеді .- Х.: Ранок, 2013. – 192 с.: іл.

Лолин тато родом із Бразилії, а її тітка заввишки лише вісімдесят сантиметрів. А ще від неї божеволіють мільйони шанувальників, коли вночі вона перетворюється на знамениту поп-зірку Джекі Джонс.

Але чого в Лоли немає, то це найкращої подруги – а знайти її дівчинці хочеться понад усе на світі! Треба негайно щось придумати - і Лола відправлає листа, в якому звіряється про своє заповітне бажання, прямо в небо на повітряній кульці.

А у відповідь отримує таємниче послання в пляшці…

/Files/images/knigi/IMG_0010.jpgІсторії для хлопчиків. Хрестоматія для додаткового читання для молодших школярів /Уклад.Л.Внукова.- Х.: Ранок, 2013.- 192 с.- ( Серія «Книга для додаткового читання»).

Книга є хрестоматією для читання хлопчиками молодших класів школи на дозвіллі. У юного читача є можливість познайомитися з народними та літературними творами різноманітних жанрів : віршами, оповіданнями, казками, пізнавальними статтями, міфами та легендами народів світу, прислів’ями та приказками тощо. Тексти творів подані у повному обсязі та адаптовані для сприйняття дітьми початкових класів. Книга може використовуватися як для домашнього читання, так і на позакласних заходах та уроках читання в школі.

Видання призначене для дітей молодшого шкільного віку.

/Files/images/knigi/IMG_0011.jpgСтівенсон Р. Острів скарбів / Р.Л.Стівенсон. Робінзон Крузо / Д.Дефо; пер.І.Л.Базилянської.- Х.: ВД «Школа», 2012.- 544с. – (Золота серія «Бібліотека пригод»).

Долі героїв, про яких ідеться у цій книзі, - підлітка Джима і моряка Робінзона Крузо – дуже схожі. Серед дикої природи, у протистоянні злу й жорстокості, завдяки працелюбству та вірі у власні сили вони не тільки виживають, а й гартуються, мужніють, стверджуючи незламність людського духу.

Для широкого кола читачів.

/Files/images/knigi/IMG_0012.jpgВільсон Ч. Робін Гуд [Текст ] Ч.Вільсон, Дж.Макспедден. Айвенго : роман [ Текст ] / В.Скотт; [до зб. в цілому ] пер. І.Л.Базилянської.- Х.: ВД «Школа», 2013.- 528с. – ( Золота серія «Бібліотека пригод»)

У книзі зібрано два твори різних авторів. А головна дійова особа – одна. Це англійський народний герой, благородний розбійник Робін Гуд, що разом із своїми друзями нападав на замки й монастирі, захищаючи скривджених та безпорадних, допомагаючи бідним. Його пригодами завжди захоплювалося багато поколінь хлопчаків із різних куточків світу.

Для широкого кола читачів.

/Files/images/knigi/IMG_0013.jpgКіплінг Р. Мауглі [Текст ] / Р.Кіплінг. Тарзан [Текст ] / Е. Берроуз; [до зб.в цілому ] пер.І.Л.Базилянської .- Х.: ВД «Школа», 2013.- 496 с.- (Золота серія «Бібліотека пригод»).

Упродовж століть збереглася популярність письменників Р.Кіплінга та Е.Берроуза, яких об’єднали в цій книзі їхні герої – Мауглі і Тарзан. Тісно переплітаються надзвичайні історії життя хлопчиків: обидва виросли у джунглях серед диких звірів, обидва не просто вижили, а стали сильними, мужніми, розумними людьми, здатними захищати добро і протистояти злу, втілюючи в собі переваги природи та надбання цивілізації.

Для широкого кола читачів.

/Files/images/knigi/IMG_0014.jpgПустиннікова І.С., Криниця С.О. Україна. 101 величний храм /І.С.Пустиннікова, С.О.Криниця. – Х.: Веста, 2009.- 64 с. : іл.

Україна – край, де пам яток стільки, що вистачить не на один рік мандрівок. Кожна доба її багатої історії лишила нам у спадок храми – споруди, де спиняється час і тлінна людина зустрічається з вічним Богом. Протягом століть ці маленькі , з товстелезними стінами шкаралупки, захищали не одну віру, а й життя мешканців краю. Нині від них лишилася сама дещиця! Язичницькі капища, козацькі церкви, давні синагоги… Усі вони відбивають не лише нашарування культур, а й застигле в часі обличчя нашого народу, з його неординарністю й вишуканою простотою. Ця книга відкриває завісу історії найвеличніших храмів України, пропонує вам поблукати старими кварталами народної пам яті в пошуках неймовірних легенд та, озброївшись зібраними тут матеріалами, вирушати у власну подорож.

Для широкого кола читачів.

/Files/images/knigi/IMG_0015.jpgПустиннікова І.С. Україні. 101 старовинний замок / І.С.Пустиннікова.- Х.: Веста, 2009.- 64 с. : іл.

Здавна на теренах України мешкали народи, які лишили по собі дивовижні пам ятки архітектури – замки, палаци, оборонні споруди. Про деякі з них – їхню історію, власників, легенди й сучасне життя – розкаже ця унікальна книга. На жаль, від багатьох пам’яток збереглися лише руїни, і тільки уява затятого мандрівника-романтика, закоханого в історію України, зможе розгледіти в них мальовничий пишний палац або могутню оборонну фортецю.

Для широкого кола читачів.

/Files/images/knigi/IMG_0016.jpgУкраїна. 101 старовинний палац і парк. / Авт.-укл.Антонюк Д.В. – Х.: Веста, 2010. -64с.: іл.

Іще сто років тому шляхетські резиденції та парки можна було зустріти у великій кількості в будь-якому куточку України, але революції, війни і десятиліття запустіння стерли з туристичних мап десятки універсальних палаців.Проте в кожному регіоні тієї чи іншою мірою збереглася палацова і паркова архітектура.

Резиденції , які призначались для суто рекреаційних, представницьких потреб, почали з являтися в українських землях у середині ХУІІІ століття, після того, як зникла загроза татарських нападів. Утім, чимало палаців, що збереглися до наших днів, походять із наступного, ХІХ століття.

Книга знайомить читача з перлинаими української палацово-паркової архітектури, розповідає про історію кожного маєтку, яка почасти нерозривно пов’язана з долями їхніх господарів, з історією держав і народів.

Для широкого кола читачів.

/Files/images/knigi/IMG_0017.jpgУкраїна.101 найцікавіший музей. /Авт.-укл. Д.В.Антонюк .- Х.: Веста, 2011. – 64 с.: іл..

Енциклопедія розповідає про заповідники та музеї України, які зберігають багатющий історичний і культурний спадок нашого народу.

Читачі знайдуть для себе безліч корисної інформації, зокрема точні адреси й номери телефонів музейних установ. Понад 500 яскравих ілюстрацій дадуть змогу наочно уявити собі красу та неповторність кожної експозиції.

Книга розрахована на широке коло читачів.

/Files/images/knigi/IMG_0018.jpgКалашніков В.І. Енциклопедія таємниць і загадок. Чудеса природи. Тваринний світ /В.І. Калашніков .- Донецьк .: Кредо, 2011. - 47с. : іл.

Світ природи настільки розмаїтий і багатий, у ньому приховано стільки таємничого й загадкового, що вчені не втомлюються дивуватися його величі й час від часу знаходять у ньому чимало цікавого й дивовижного.

Енциклопедія призначена для дітей молодшого та середнього шкільного віку, проте., буде цікава і дорослим.

/Files/images/knigi/IMG_0019.jpgТіло людини : пер. З фр./Авт.тексту К.Франко.- К.: Махаон Україна, 2009.- 128с.: іл. - (Серія «Нова енциклопедія»).

В енциклопедії «Тіло людини» ти знайдеш відповіді на багато несподіваних запитань. Щодня ти прокидаєшся, дихаєш, кліпаєш, розмовляєш, ходиш, їси, п’єш, ростеш, думаєш, відчуваєш, бачиш, чуєш – і все це лише незначна частина того, що робить твоє тіло кожної миті! Деякі його дії, а точніше – функції, ти усвідомлюєш і контролюєш, але про більшість навіть не здогадуєшся.

Прочитай цю книгу і ти дізнаєшся, як робота всіх механізмів людського тіла приводить до дивовижного загального результату – життя.

Книга сформована за принципом «запитання – відповідь».

/Files/images/knigi/IMG_0020.jpgФерт Рейчел . Наука і техніка / Ферт Рейчел.- пер. В.Скоробагатов, Л.Хворост .- Харків : Клуб сімейного дозвілля, 2009 .- 63 с. : іл. – (Серія «Енциклопедія для допитливих»).

Як самому зробити веселку в сонячний день?

Чи можна сфотографувати тепло?

Чому деякі предмети плавають, а інші тонуть?

Як виникають тіні?

Що таке «всесвітнє павутиння» ?

Відповіді на ці та багато інших питань ви знайдете в цій книзі. А захоплюючий і доступний текст, чудові фотографії й наочні діаграми ознайомлять маленьких читачів із досягненнями сучасної науки.

/Files/images/knigi/IMG_0021.jpgСтрєлков Д.В., Цеханська О.Ф. Ілюстрована енциклопедія тварин : Наші сусіди / Д.В.Стрєлков, О.Ф.Цеханська – Харків : Пегас, 2007. -112 с. : іл.

Книга знайомить юного читача з розмаїтим тваринним світом, з предками домашніх тварин і їхніми нащадками, які стали для людини її помічниками, друзями і улюбленцями. Багато тварин нас годують і зодягають, дарують нам тепло. Про все це ви дізнаєтеся з цієї неповторної ілюстрованої книги.

Книга призначена для дітей молодшого і середнього шкільного віку.

Кiлькiсть переглядiв: 110